Blog Detay

blog15

İSMEK Çocuklar İçin Yaz Kursları

KAYIT SIRASI ÇOCUKLARDA

Geçtiğimiz yaz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş’ın talimatları ile kapılarını ilk kez çocuklara açan İSMEK, bu yaz da kapılarını çocuklara açmaya hazırlanıyor. 9 yaş ve üstü çocuklara eğitim verecek olan İSMEK yaz kurslarında kayıtlar, 1 Haziran 2016 itibariyle başlayacak. Eğitimler ise 11 Temmuz itibari ile başlayacak.

27 Mayıs 2016

20 yıldan bu yana yetişkinlere yönelik verdiği eğitimlerle bilinen İSMEK, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatları ile Temmuz 2015’den itibaren çocuklara yönelik eğitimler vermeye başladı. Bu yaz da 9 yaş ve üstü çocuk ve gençlere eğitim verecek olan İSMEK’te kayıtlar 1 Haziran 2016’da başlayacak.

Bu Yıl 9 Yaş ve Üstü Yaş Grubu İSMEK Yaz Kurslarından Faydalanabilecek
Yaz kurslarında 9-11 yaş (çocuk), 12- 15 yaş (çocuk) ve 16- 21 yaş (genç) gruplara eğitim verilecek. 11 Temmuz itibariyle başlaması planlanan eğitimler için İSMEK kurs merkezlerinden kayıt yapılabileceği gibi www.ismek.istanbul adresi üzerinden ön kayıt başvurusu da yaptırılabilecek. Web sitesinden yapılan başvuruların ise kurs merkezine gidilerek asıl kayda dönüştürülmesi gerekecek.

Eğitimler 4 Eylül’e Kadar Devam Edecek
Toplam 33 ana alanda verilmesi planlanan eğitimler, İSMEK’in diğer tüm eğitimleri gibi ücretsiz olacak. Yaz kurslarında eğimler, 4 Eylül 2016’ya kadar devam edecek. Yetişkin eğitimi için yeni dönem kayıtları ise 5 Eylül 2016 tarihi itibariyle başlayacak.

Geçtiğimiz Yaz 18 Bin Çocuk Eğitim Almıştı
Temmuz 2015’de başlayan kayıtlar sonrasında İstanbul’un dört bir yanında 7 Yaş üstü tüm İstanbullular İSMEK’te eğitim alma imkânı yakalamıştı. 23 bin 811 kişinin başvuru yaptığı İSMEK yaz kurslarında toplam18 bin 78 çocuk, genç ve yetişkin eğitim almıştı.

Aday öğrencilerimizin yaş grupları ve kursa gelebilecekleri zaman dilimleri


Yukarıdaki tablodan anlaşılabileceği üzere 9-11 yaş ile 12- 15 yaş grubu sabah ve öğle kurslarına katılabilecektir.

Yaz döneminde çocuklara verilecek eğitim listesi için tıklayınız.