DC Kozmos Sanat Akademisi

 • Kategori : Sahne Sanatları ve Diksiyon Kursları
 • Kampanya ve Fırsatları : Fırsat bulunmamaktadır.
 • Website : www.dckozmos.com
 • İl / İlçe : İSTANBUL | BEŞİKTAŞ
 • Telefon : 0212 227 11 11
 • Adres : TÜRKALİ MAH. NÜZHETİYE CD. 38/B BEŞİKTAŞ/İSTANBUL
 • Kurs Hakkında :

  BEŞİKTAŞ’ TA SANAT AKADEMİSİ OLAN DC KOZMOS, ÖZGÜN EĞİTİM MODELLERİ VE DENEYİMLİ EĞİTMEN KADROSU İLE FARKINI ORTAYA KOYUYOR

  Hepimiz, tıpkı parmak izimiz gibi  farklıyız!

  Oyunculuk Oyuna Gelmez!

  DC Kozmos’ un Kurucusu Mehmet Şahin: “Her meslekte aldığınız eğitimle birlikte sürekli olarak kendinize bir şeyler katmanız ve kendinizi güncel tutmanız gerekir. Çünkü günümüz dünyasında beklentilerin ötesine geçebilenler başarıyı yakalayabilirler” dedi. 

  Beşiktaş’ ta sanat akademisi olarak özgün eğitim modelleri ile farkını ortaya koyan DC Kozmos, ihtisaslaşmış eğitmen ve danışman kadrosu ile geleceğin sanatçılarını gösteri dünyasına hazırlıyor. Kişinin içindeki özgün yaratıcılığı ortaya çıkarması için zemin hazırlayan DC Kozmos, bireyin kendini yeniden keşfetmesi için fırsatlar sunuyor.

  20 yılı aşkın süredir Devlet Tiyatroları’ nda yönetici ve tiyatro sanatçısı olarak görev yapan Mehmet Şahin, edindiği tecrübeler ve biriktirdiği dostları ile DC Kozmos’ u kurmuş. Her mesleğin temelinde eğitimin yattığını belirten Mehmet Şahin, “Eğitim ciddi bir iştir ve sorumluluk ister. Hele ki mesleki eğitimler, kişileri kariyerleri boyunca bir üst basamağa taşımak için onlara verilmiş ipuçlarıdır, sırlardır.  Bu eğitimi zamanında ve doğru bir şekilde almak ayrıca önemli bir konudur. Oyunculuk mesela, mesleğinizin en başında ne eğitim aldıysanız, onun üzerine bir şey katmanız gerekir. Oyunculuk, asla oyuna gelmez. Tabii ki doğuştan gelen yeteneklerin de keşfedilmesi gerektiğinin bilincinde bir danışman ve eğitmen kadrosu olarak, iyi bir oyuncu olmak için doğru bir eğitim almak gerektiğine inanıyoruz. Her meslekte aldığınız eğitimle birlikte sürekli olarak kendinize bir şeyler katmanız ve kendinizi güncel tutmanız gerekir. Çünkü günümüz dünyasında beklentilerin ötesine geçebilenler başarıyı yakalayabilirler” şeklinde konuştu.

  Alanında uzman Devlet Tiyatrosu Sanatçıları, Seslendirme ve Dublaj Sanatçıları, TRT Spikerleri, Yazarlar ve Yönetmenlerden oluşan eğitmen kadrosu ile faaliyetlerini sürdüren DC Kozmos Akademi, eğitimlerini başarı ile tamamlayan katılımcılara, bünyesindeki medya yapım işleri, sahne projeleri, ajans desteği ve akademi dışında da desteklerine devam etme imkanları sunuyor.

  Akademik yönü olan, alanında ihtisaslaşmış, profesyonel eğitmen kadrosu ve doğru programlama ile eğitim veren DC Kozmos Akademi’ de; Oyunculuk, Kamera Önü Oyunculuk, Sunuculuk Spikerlik, Seslendirme Dublaj, Senaryo Yazarlığı, Konservatuvara Hazırlık gibi eğitimlerin yanı sıra Diksiyon gibi her meslek grubunun ihtiyacı olan kişisel gelişim eğitimleri, bireysel, mesleki ve kurumsal eğitimlerle, 9-13 14-18 yaş grubu çocuk ve genç yetişkinler için de  kendilerini daha iyi ifade edebilecekleri, yaratıcılıklarını öne çıkaran interaktif çalışmalar yaparak kişisel gelişimlerine katkı sağlayan, sosyal becerilerini ve özgüvenlerini artırmayı amaçlayan eğitim programları hazırlanmıştır.

  DC Kozmos Sanat Akademisi Danışman ve Eğitim kadrosunda yer alan ünlü isimlerden bazıları ise şöyle;  Tamer Levent, Meltem Cumbul, Levent Ülgen, İlker Aksum, Murat Han, Şakir Gürzumar, Osman Wöber, Ahmet Uz, Reha Özcan, Tuna Orhan, Saydam Yeniay, Faik Ertener, Hakan Çimenser, Seda Yıldız, Galip Erdal, Rahşan Çiğdem İnan, Deniz Hamzaoğlu, Ali Gül, Rıza Karaağaçlı, Cem Başeskioğlu, Müge Wöber, Burak Göral, Murat Karahüseyinoğlu, Fikret Terzi, Ege Ellidokuzoğlu, Alparslan Karaduman, Ahmet Aksoy, M. Toygar Aksoy, Su Özkarataş, Musa Arslanali, Hayati Çitaklar, Erdeniz Kurucan, Mehmet Şahin.

Haber, Duyuru ve Blog