FRANSIZ KÜLTÜR MERKEZİ

 • Kategori : Yabancı Dil Kursları
 • Kampanya ve Fırsatları : Fırsat bulunmamaktadır.
 • Website : www.ifturquie.org
 • İl / İlçe : İSTANBUL | BEYOĞLU
 • Telefon : 0 850 755 68 00
 • Adres : İstiklal Cad. No:4 Taksim, Beyoğlu -İstanbul
 • Kurs Hakkında :

  Kurslarımız, Avrupa dilleri ortak referans sisteminin belirlediği uluslararası standartları takip etmekte ve Fransızca dilinin DELF / DALF – TCF – TEF gibi resmi sınavlarına etkin bir şekilde hazırlamaktadır.
  Fransız Kültür Merkezi’ne kayıt yaptırmak, kültürel etkinliklerimiz hakkında bilgi sahibi olmanızı ve Taksim’deki kütüphanemizin ve online kütüphanemiz Culturethèque’in bütün kaynaklarından ayrıcalıklı olarak yararlanmanızı sağlayacaktır.

  Çünkü ihtiyaçlarınızı anlıyor, vaktinizin değerli olduğunu biliyoruz. Fransız Kültür Merkezi ; profilinize, Fransızca seviyenize ve takviminize göre size en uygun kursları sunar.

  Fransız Kültür Merkezi, Türkiye’de Fransa Büyükelçiliği’nin resmi dilbilim ve kültürel merkezidir. Her yıl 10.000’den fazla kişi Fransızca öğrenmek için Fransız Kültür Merkezi’ni seçmektedir. Bu kişilerden biri neden siz olmayasınız?

  Kurslarımız

  Geniş kurs yelpazemiz, Fransızca öğreniminizde ihtiyaçlarınıza cevap verecek tüm seviyeleri ve alanları kapsamaktadır (dilbilimsel, kültürel, profesyonel, eğitimsel).
  Sizin seçtiğiniz yerde ; Taksim ve Kadıköy şubelerimizde iş yerinizde ya da evinizde, size uygun saatlerde, özel veya grup halinde çalışabilirsiniz.

  Yaklaşımımız

  Derslerimiz teşvik edici ve öğrenmeye elverişli bir ortamda, yazılı ve sözlü iletişimi geliştirmek amacıyla Fransızca olarak işlenmektedir.

  Yardımcılarımız

  Yapılan yerleştirme ve seviye sonu sınavları ile Fransızca öğreniminizde size uygun olan seviyede eğitim gördüğünüzden emin oluyoruz. Aynı şekilde öğreniminiz boyunca eğitimcilerimiz de sizlere refakat ediyorlar.

  Öğretmenlerimiz

  Eğitim ekibimiz, Fransız dili öğretiminde diplomalı ve tecrübeli frankofon öğretmenlerden oluşmaktadır. Öğretmenlerimiz aynı zamanda Fransız dili resmi sınavlarını değenlendirmekle de yetkilidirler.

  Avantajlarımız

  Fransız Kültür Merkezi, İstanbul’da kültürel olanaklar sunan, Fransız dilinin tek merkezidir. Tüm öğrencilerimiz 1 senelik medyatek ve online kütüphanemiz Culturethèque üyeliğinden yararlanmakta, aynı zamanda kültürel etkinliklerimize katılma olanağı bulmaktadırlar.

Haber, Duyuru ve Blog