sikiş numaraları - orospu numarası - seks hattı - sex sohbet

Blog Detay

blog15

İSMEK 2018-2019 Dönemi Kayıtları Başlıyor

 

ONLINE BAŞVURU VE KAYIT ŞARTLARI

 1. Öğrenciler İSMEK ’ten bir eğitim döneminde seçmiş oldukları alanda, ders saatleri çakışmamak şartı ile aynı eğitim alanı içerisinde 2 farklı programa başvuru yapabileceklerdir. Farklı eğitim alanlarında (Genel programlar hariç) ikinci bir programda tercih yapılamayacaktır. Başvurdukları alanda eğitimleri bittiği takdirde farklı bir alanda da eğitim alabileceklerdir.

 2. Tüm aday öğrencilerin E-mail adresi ve toplu SMS’e açık bir GSM telefon ve vermeleri zorunludur. (Toplu SMS’e kapalı, borcundan dolayı kapalı gibi nedenlerden dolayı SMS ulaşmamasından İSMEK sorumlu değildir.)

 3. Aday öğrencilerin internet üzerinden yaptıkları başvurular ön kayıt niteliğindedir.

 4. Ön kayıtların kesin kayda dönüşebilmesi için aday öğrencilerin, ders başlama tarihinde nüfus cüzdan fotokopileri ile başvuru yaptıkları eğitim merkezine şahsen başvurmaları gerekmektedir. Aksi takdirde kesin kayıt hakkını kaybedeceklerdir.

 5. Kesin kayıtlar, başvuru sırasına göre belirlenecektir. Kontenjanlar dolduğunda başvuru sahibine yedek listeye dâhil olma seçeneği sunulacaktır. Yedek listede bulunanlar, ancak kesin kayıt yaptırmayan aday öğrenciler olduğu takdirde eğitim alabilecektir.

 6. Ön kayıtları kesin kayda dönüşmeyen aday öğrenciler, diğer eğitim merkezlerdeki eğitimlere veya daha sonraki tarihlerde açılacak olan eğitimlere başvuru yapabileceklerdir.

 7. Bazı programlarda eğitim alabilmek için, öğrencilerin ilgili alanda ön yeterlilik şartlarına sahip olması gerekmektedir (www.ismek.ist Web sitemizden detaylı bilgiler alınabilir.) Kayıt esnasında bu yeterlilik belgelerinin ibraz edilmesi zorunludur.

 8. İSMEK’ te yetişkin eğitimlerine; kursun başlama tarihine göre 16 yaşını dolduranlar, Müzik programlarında ise yine başlama tarihine göre 15 yaşını dolduran aday öğrencilerimiz başvuru yapabilecektir.12-16 yaş grubu eğitimlerine ise 12 yaşını dolduran aday öğrencilerimiz başvuru yapabilecektir. İSMEK eğitimlerine 18 yaşından küçük tüm öğrenciler ancak Veli Muvafakatnamesi getirerek katılabileceklerdir.

 9. İSMEK Uzmanlık Okullarında istihdam odaklı eğitimler verilmekte olup, program için gerekli ön yeterlilik şartlarını taşıyan 16 yaşını doldurmuş ve sınav/mülakatta başarılı olan adaylar öğrenci olarak kabul edilmektedir. Yiyecek ve İçecek/Gıda Teknolojileri alanında eğitim verilen uzmanlık okullarında öğrencilerden: Hepatit A /Hepatit B testi ve Akciğer Filmi istenmektedir.

 10. Türk İslam Sanatları alanında temel ve ileri seviyede eğitimler verildiğinden; öğrenci seçiminde temel ve ihtisas seviyesinde yetenek sınavı/mülakat yöntemi kullanılacaktır.

 11. Atölye / Üretim sınıflarında öğrencilerimiz edindikleri becerileri ürüne dönüştürmeleri beklendiğinden öğrenciler sınav/mülakat yöntemi ile belirlenecektir. Atölye / Üretim sınıfları ile ilgili detaylı bilgiye ismek.org web sitesinden ulaşılabilir.

 12. Engellilere yönelik eğitimlerimize sadece engelli öğrencilerimiz başvurabilecektir.

 13. Engelli öğrencilerin, eğitim seçimlerinde öncelikli olarak “Engelliler Merkezi” ni tercih etmeleri gerekmektedir. Eğer öğrencinin, engel durumu ve engel oranı diğer merkezlerimizden hizmet almalarını olumsuz şekilde etkilemeyecek ise diğer merkezlerimizi tercih edebilirler. Engelli öğrencilerin talepleri, “Engelliler Merkezi” olmayan merkez yöneticileri tarafından engel durumları ve engel oranlarına göre yeniden değerlendirilerek, eğitime kesin kayıt durumları netleştirilecektir.

 14. İSMEK' te önceki yıllarda bir programda İSMEK Sertifika / MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü “Kurs Bitirme Belgesi” alan öğrencilerin başvuruları aynı program için kabul edilmeyecektir. İSMEK Sertifika / MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü “Kurs Bitirme Belgesi alınan programa başvuru yapılırsa öğrenci adayları yedek listeye alınacak ancak kontenjan müsait olduğu takdirde başvurular kesin kayda dönüştürülecektir.

 15. Yabancı uyruklu öğrencilerin kayıt işlemlerinin yapılabilmesi için 98 ve 99 ile başlayan kimliklerini ibraz etmeleri gerekmektedir.

 16. Bazı programlarda hijyen kurallarının sağlanması için kurum tarafından belirlenen öğrenci önlükleri temin edilerek giyilir.

 17. Öğrenci kayıtlarında İSMEK kayıtları esas alınacaktır.

 

ONLINE KAYIT:http://kursiyer.ismek.org/