sikiş numaraları - orospu numarası - seks hattı - sex sohbet

Blog Detay

blog15

Lise Mezunları İçin KPSS Başvuruları Başladı.

2018 KPSS Ortaöğretim Lise başvuru, ÖSYM AİS (Aday İşletim Sistemleri) ne zaman başlıyor? KPSS başvuruları, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2018 ÖSYM sınav takvimi içerisinde yayınlandı.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim başvuruları, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sınav takviminin içerisinde ne zaman başlayacağı, ne zaman sona ereceği açıklandı. İki senede bir yapılan sınava dair KPSS ortaöğretim lisans kılavuzu, bugün yayınlanması bekleniliyor. Ücret ne kadar olacak sorusunun cevabı kılavuz içerisinde yayınlanması beklenirken, KPSS lisans başvuru ücretleri bu sene 60 Türk Lirası olmasından ötürü, ortaöğretimde de bu ücretin olması tahmin ediliyor.

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLIYOR, NE ZAMAN SONA ERİYOR?

Başvurular, 3 Temmuz 2018 Salı günü başlıyor, 19 Temmuz 2018 Perşembe günü sona eriyor. İnternet üzerinden başvurular 19 Temmuz 2018 saat 23:59’a kadar sürüyor. KPSS geç başvuru ne zaman başlıyor sorusuna sınav  merkezi, 1 Ağustos 2018 tarihinde başlayıp, aynı gün saat 23:59’a kadar başvuruların süreceğini açıkladı.

KPSS BAŞVURULARI NEREDE YAPILIYOR?

Başvurular kurumun belirlediği şekilde iki yerde yapılıyor: ÖSYM başvuru merkezleri, ÖSYM AİS (internet sayfası). Sisteme kayıtlı olanlar, fotoğrafı 50 ayı geçmemiş olanlar, eğitim bilgisi olanlar başvuru merkezlerine gitmeksizin internet üzerinden başvuru yapabiliyor. Fotoğrafı 50 ayı geçenler ve eğitim bilgisi olmayanlar ise sınav merkezlerine giderek başvuru yapabiliyor.

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI NE ZAMAN?

ÖSYM, KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman, sorusuna yayımladığı takvimde açıkladı. Buna göre sınav 7 Ekim 2018 tarihinde yapılacak. Sınav sonuçları 8 Kasım 2018 tarihinde kurumun sonuç sayfasında yayınlanması bekleniliyor.

cnnturk.com.tr