sikiş numaraları - orospu numarası - seks hattı - sex sohbet

Blog Detay

blog15

LGS Sonuçları Açıklandı

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları, MEB’in resmi web sitesinde saat 16:00'da açıklanırken MEB LGS sınav sonucu, son dakika olarak yayınlandıktan sonra bakanlık ‘yerleştirme kılavuzu’nu sitesinde yayınlanacak. Başvuru süreci 11 Nisan’da başladı, 18 Nisan’da sona erdi. Öğrenciler giriş belgelerini 22 Mayıs’ta aldı, sınav 2 Haziran’da gerçekleşti. Puanların açıklanması 22 Haziran olarak yayınlanmıştı, MEB 26 Haziran 2018 tarihinde yayınlanacağını duyurdu.

LGS sonuçlarının (2018 Yılı Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Sonuç Bilgileri) Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 26 Haziran 2018 tarihinde yayınlanacağını önceden duyurmuştu. MEB, beklenen açıklamayı resmi web sitesinden yaptı. Sınava giren binlerce öğrenci aldıkları puanı görebiliyor. Öte yandan LGS sınav itirazları, nasıl yapılır sorusuna Milli Eğitim Bakanlığı yayımladığı kılavuzda açıkladı. Puanların yayınlanmasından sonra gözler Milli Eğitim Bakanlığı’na çevrilecek. Bakanlık merakla beklenen yerleştirme kılavuzunu resmi web sitesinde bu hafta yayınlaması bekleniliyor.

MEB SINAV SONUÇLARI SAYFASINA GİTMEK, SORGULAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

DİKKAT! SINAV İTİRAZ BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Sorulara, cevap anahtarlarına ve sonuçlara yapılacak itirazlar, soruların, cevap anahtarlarının ve sonuçların www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) iş günü içinde ÖDSGM resmî internet sayfasında yayımlanan sınav itiraz bölümünden elektronik olarak yapılabilecektir.

Elektronik ortamda yapılan itirazların incelenebilmesi için T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine ödeme yapılabilir.  “Kurumsal Tahsilât Programı” veya T.C. Ziraat Bankası için; bankamatik, internet bankacılığı Türkiye Halk Bankası için; bankamatik, internet bankacılığı Türkiye Vakıflar Bankası için; bankamatik, internet bankacılığı ya da şubeden ödeme gerçekleşir. Ayrıca; https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartları aracılığıyla 20 TL (KDV dâhil) yatırılması gerekmektedir.

LGS SINAV SONUÇLARI AÇIKLANMA TARİHİ (GÜNCELLENEN SONUÇ YAYINLANMA TARİHİ)

LGS sonuçları, 22 Haziran 2018 tarihinde önceden açıklanacağını duyurulmuştu. MEB’in yayınladığı resmi duyuru: Sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları merkezi sınav 2 Haziran’da, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı ise 3 Haziran’da herhangi bir sorun yaşanmadan tamamlanmıştır. Liselere geçiş sınav sonuçları 26 Haziran 2018 tarihinde (sonuçların açıklanacağı gün belli oldu, yayınlanacak saat açıklanmadı) bursluluk sınav sonuçları ise 18 Temmuz 2018 tarihinde açıklanacaktır. Sınavlarda görev yapan başta öğretmen ve idarecilerimiz olmak üzere bütün görevlilere teşekkür eder, öğrencilerimize başarılar dileriz.

Saat kaçta açıklanır? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınavlara dair sonuçların yayınlanması genel olarak 10:00 - 14:00 arası açıklanmıştır. MEB sonuçların 16:00'da açıklanacağını duyurdu!

LGS SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

TEOG yerlerine gelen yeni sistemde meraklı bekleyiş devam ederken,  sonuçlar 26 Haziran’da açıklanıyor. Peki sonuçlar nereden öğrenilecek? Öğrenciler ve veliler öğrencilerin aldığı puanı MEB’in resmi web sitesi olan www.meb.gov.tr adresinden öğrenebilirken, LGS e-Okul’un sorgulama sayfasından da puanlar görülebiliyor. ÖDSGM sitesinde sadece sorular ve cevaplar yayınlanıyor.

LGS SORULARI VE CEVAPLARI 2018

2 Haziran 2018 Tarihinde Yapılan Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınava Ait Soru ve Cevap Anahtarları, ÖDGSM’nin resmi web sitesinde yayınlandı. LGS sayısal bölüm kitapçığı ve LGS sözel bölüm kitapçığı ‘A’ türünden verildi. Bakanlık tarafından yayınlanan soruları ve cevapları görmek için tıklayınız

LGS YERLEŞTİRME KILAVUZU 2018 NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Sınav sonuçlarının 26 Haziran 2018 tarihinde açıklanmasından sonra, LGS yerleştirme kılavuzu, 27 Haziran – 29 Haziran 2018 tarihlerinde açıklanması bekleniliyor.

 

cnnturk.com.tr